Dziś jest środa, 30 lipca 2014 r., imieniny Julity, Ludmiły, Zdobysława


szukaj w serwisieAktualności

Gmina

Urząd Gminy

Rada Gminy

Jednostki organizacyjne

Centrum Pamięci Generała
W. Sikorskiego

Przetargi

Parafie

Stowarzyszenia i towarzystwa

Agroturystyka

Obwieszczenia

Galeria

Dokumenty do pobrania

Fundusze UE

Gazeta Tuszowska

Świetlica Socjoterapeutyczna

Profilaktyka

Katalog firm

Statystyka

Strategia Rozwoju Gmin

Kompleks boisk sportowych Orlik 2012

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2012-2015


gmina@tuszownarodowy.pl
AktualnościWÓJT GMINY TUSZÓW NARDOWY NAGRODZIŁ RAFAŁA AUGUSTYNA, OLIMPIJCZYKA I ZŁOTEGO MEDALISTĘ W CHODZIE SPORTOWYM

Podczas sesji Rady Gminy Andrzej Głaz Wójt Gminy Tuszów Narodowy wręczył Rafałowi Augustynowi, olimpijczykowi, złotemu medaliście mistrzostw Polski w chodzie sportowym nagrodę specjalną.

Rafał Augustyn to mieszkaniec Dębiaków jednej z wsi położonej w gminie Tuszów Narodowy.
Andrzej Głaz uzasadniając decyzję o przyznaniu nagrody dla Rafała Augustyna, powiedział – Rafał to nasz najlepszy towar eksportowy, który promuje nasza gminę w Polsce oraz poza jej granicami. Jego postawa, hart ducha, zapał są świetnym przykładem dla wielu ludzi, a szczególnie młodych, jak dzięki ciężkiej pracy można dojść do zamierzonych celów i ogromnych sukcesów, nawet na arenie między narodowej. Dlatego tez jako wójt gminy chcę jak najmocniej wspierać go teraz jak i w przyszłości w tych zmaganiach.
W trakcie sesji mistrz Polski zaprezentował swój najnowszy „nabytek” brązowy medal zdobyty drużynowo podczas zawodów Pucharu Europy w chodzie sportowym, rozgrywanym w portugalskim Olhao, zrealizowanych przez European Athletics Association.
Podczas sesji Gminna Biblioteka Publiczna zdobyła bardzo cenny nabytek, Rafał Augustyn przekazał na jej rzecz replikę brązowego medalu zdobytego w Portugalii. Trofeum to dołączy do innych pamiątkowych rzeczy jakie znajdują się w gablocie dokumentującej dokonania sportowca.
Dziękując za nagrodę Rafał Augustyn, powiedział iż bardzo się przyda ponieważ do uprawiania profesjonalnie sportu oprócz chęci potrzebny jest również odpowiedzi sprzęt. Wyraził również zadowolenie z faktu modernizacji obiektów sportowych w jego rodzinnej miejscowości Dębiaki, szczególnie cieszy się z nowego oświetlenia dzięki niemu będzie mógł trenować do późnych godzin wieczornych, co często zdarza się kiedy jest w domu.
 


25.06.2011 r.Jesteś 24788 osobą odwiedzającą nasz serwis